Dievkalpojumu kārtība

Dievkalpojumu kārtība Ogres sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā

Svētdienās:

10.00, 12.00 (bērniem un ģimenēm) un 18.00

Lielo svētku dienās:

10.00 un 18.00

Darbadienās 8.00 un 18.00

Ķeguma Romas katoļu draudzē

Katra mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā plkst. 15.00.

Dievkalpojumi notiek Ķeguma ev. luteriskās baznīcas telpās, Liepu alejā 3. 

 

Garīgie pakalpojumi

Kā nokristīt un iesvētīt bērnu vai pieaugušo?

Bērni līdz 7 gadu vecumam Kristības sakramentu saņem bez apmācībām. Krustvecākiem (vismaz vienam) jābūt katoļiem. Ja bērnam ir vairāk par 7 gadiem, tad ir jānāk uz nodarbībām (svētdienas skola) ticības pamatu apgūšanai. Ogres draudzē tā parasti sākas oktobra vidū un ilgst līdz maija beigām. Pieaugušajiem (no 16 gadiem) kursi sākas februārī.

Laulības baznīcā

Tiem, kas vēlas laulāties baznīcā jāpiesakās pie priestera vismaz 6 mēnešus iepriekš. Tiem, kuri plāno laulāties ir jāapmeklē Saderināto un iemīlējušos tikšanās kursus. Pieteikšanās elektroniski http://www.laulatiem.lv.  

Svētība slimniekiem

Ja kāds no jūsu tuviniekiem ir smagi saslimis, tad aiciniet priesteri, lai slimnieks varētu saņemt nepieciešamās Dieva žēlastības. Neatlieciet to uz vēlāku laiku, jo, esot smagi slimiem, veselības stāvoklis var neparedzēti ātri pasliktināties tā, ka saņemt sakramentus kļūst sarežģīti.

Aizlūguma dievkalpojums

Aizlūgumu par mirušajiem (Sv. Misi) var pieteikt gan bēru dienā, gan arī vēlāk. Ir skaista tradīcija, ka atceramies mirušos viņu gada dienā. Tāpat ir laba tradīcija pasūtīt aizlūgumu par cilvēka garīgo un laicīgo labklājību, jubilejām un svinībām. Uzmeklējiet priesteri pēc Sv. Mises.

Māju, dzīvokļu, transportlīdzekļu u.c iesvētīšana!

Ir skaista tradīcija aicināt priesteri pasvētīt savu māju, dzīvokli, darbavietu, kā arī automašīnu vai kādas citas lietas. Sīkāka informācija pie prāvesta.

Grēku izsūdzēšana

Garīdznieks ir pieejams biktskrēslā katru dienu 20-25 minūtes pirms dievkalpojuma. Neatliksim grēksūdzi uz vēlāku laiku

 

Sakramenti ir Kristus iedibināti

Sakramenti ir Kristus iedibināti, un to ir septiņi, proti: Kristības, Iestiprināšanas, Euharistijas, Gandarīšanas, Slimnieku svaidīšanas, Ordinācijas un Laulības sakraments. Septiņi sakramenti skar visus posmus un visus svarīgākos brīžus kristieša dzīvē: caur tiem mēs piedzimstam kristiešu ticības dzīvei, pieaugam tajā, caur tiem mēs tiekam dziedināti un saņemam sūtību. Šajā ziņā pastāv zināma līdzība starp dabiskās dzīves posmiem un garīgās dzīves posmiem.

Katoliskās Baznīcas katehisms, 1210

Pateicoties Svētajam Garam, kas ieved Baznīcu “visā patiesībā” ( 16,13), Baznīca, būdama uzticīga Dieva noslēpumu pārvaldītāja, soli pa solim ir atpazinusi šo no Kristus saņemto dārgumu krātuvi un noteikusi šo dārgmantu “piešķiršanu”, tāpat kā tas bijis ar Svēto Rakstu kanonu un ticības mācību. Tādējādi Baznīca gadsimtu gaitā ir atzinusi, ka liturģisko ritu vidū septiņi tiešā nozīmē ir Kunga iedibināti sakramenti.

Sakramenti ir “Baznīcas” sakramenti divējādā nozīmē: tie pastāv “caur Baznīcu” un “Baznīcas labā”. Tie pastāv “caur Baznīcu”, jo tā pati ir Kristus darbības sakraments, Kristum darbojoties Baznīcā, pateicoties Svētā Gara nosūtīšanai. Un tie pastāv “Baznīcas labā”, tie ir “sakramenti, kas veido Baznīcu”, jo cilvēkiem tie atklāj un piešķir, it īpaši Euharistijā, vienotības ar Dievu-Mīlestību, kas ir viens Dievs trijās Personās, noslēpumu.

Katoliskās Baznīcas katehisms, 1117-1118

SAKRAMENTI, KAS IEVADA KRISTĪGAJĀ DZĪVĒ:

Kristības sakraments

Iestiprināšanas sakraments

Euharistijas sakraments

SAKRAMENTI, KAS DZIEDINA:

Gandarīšanas sakraments

Slimnieku svaidīšanas sakraments

SAKRAMENTI, KAS KALPO TICĪGO KOPĪBAI UN SŪTĪBAI:

Ordinācijas sakraments

Laulības sakraments